Арбен Таравари

Таравари за онкологија: Се срамам и ми се гади, законот мора да биде безмилосен

Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, на социјалните мрежи напиша дека за скандалот во клиниката за онкологија, Алијансата за Албанците алармирале уште во декември 2022 година.
Read more

Таравари: Албанците се дискриминирани, има функции што им се забранети

Read more

Таравари се оградува од Отворен Балкан оти станал бесмислен откако замина Албанија

Read more

Се продава препарат за слабеење со ликот на Таравари, тој алармира дека е злоупотребен

Арбен Таравари, претседателот на владиниот коалиционен партнер Алијанса на Албанците, ја предупреди јавноста дека неговото име е злоупотребено во реклама за производ за слабеење и ги повика институциите да презем
Read more

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, подготвени сме и да раководиме со институции

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари синоќа изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди тој, не е завршена.
Read more
play_arrow

Таравари: Ако добиеме гаранции за 80 гласа, може да почнеме преговори за влез во Владата

Алијанса за Албанците (АА) е подготвена да оди на предвремени избори во јуни или септември годинава, но само доколку добие гаранција од политичките субјекти, вклучувајќи ја и ВМРО-ДПМНЕ, дека ќе почне процесот за уставни измени и во тој сл
Read more

Таравари: Можно е да станеме дел од Владата, ако не, треба да се оди на избори

Постои можност Алијанса за Албанците да стане дел од Владата, а ако тоа не се случи треба да се оди на избори, изјави лидерот на партијата Арбен Таравар во гостувањете во магазинот „Клик плус“ на ТВ21.
Read more

Таравари: АА го поддржува процесот на евроинтеграции, ќе помогнеме со сите сили

Ние сме на пат за Европската Унија и немаме друга алтернатива. Како Алијанса за Албанците апсолутно го поддржуваме овој процес и ќе бидеме тие коишто ќе помогнат со сите сили, нагласи в.д.
Read more

Таравари: Ако не се изгласаат уставните измени, неизбежни се предвремени избори

Read more

Таравари: Избори на крајот на јули или на почетокот на август

За доброто на граѓаните најдобро е изборите да се одржат на крајот на јули или на почетокот на април.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more