Арбен Таравари

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, подготвени сме и да раководиме со институции

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари синоќа изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди тој, не е завршена.
Read more
play_arrow

Таравари: Ако добиеме гаранции за 80 гласа, може да почнеме преговори за влез во Владата

Алијанса за Албанците (АА) е подготвена да оди на предвремени избори во јуни или септември годинава, но само доколку добие гаранција од политичките субјекти, вклучувајќи ја и ВМРО-ДПМНЕ, дека ќе почне процесот за уставни измени и во тој сл
Read more

Таравари: Можно е да станеме дел од Владата, ако не, треба да се оди на избори

Постои можност Алијанса за Албанците да стане дел од Владата, а ако тоа не се случи треба да се оди на избори, изјави лидерот на партијата Арбен Таравар во гостувањете во магазинот „Клик плус“ на ТВ21.
Read more

Таравари: АА го поддржува процесот на евроинтеграции, ќе помогнеме со сите сили

Ние сме на пат за Европската Унија и немаме друга алтернатива. Како Алијанса за Албанците апсолутно го поддржуваме овој процес и ќе бидеме тие коишто ќе помогнат со сите сили, нагласи в.д.
Read more

Таравари: Ако не се изгласаат уставните измени, неизбежни се предвремени избори

Read more

Таравари: Избори на крајот на јули или на почетокот на август

За доброто на граѓаните најдобро е изборите да се одржат на крајот на јули или на почетокот на април.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more