Аргентина фудбал

play_arrow

Меси стана третиот што постигнал 100 гола за репрезентација

Лионел Меси постигна хет-трик во победата од 7:0 на Аргтентина ноќеска во пријателска против Курасао со што дојде до бројката од 102 гола во дресот со националните бои.
Read more

Рекорден интерес за првиот натпревар на Аргентина по освојување на светската титула

Над 1,5 милиони луѓе се обидоа да купат влезници за првиот натпревар на фудбалската репрезентација на Аргентина откако ја освои титулата на неодамнешното Светското првенство во Катар.
Read more

Папу Гомес ѝ го спушти на Хрватска: Тогаш знаевме дека сме шампиони

Аргентинецот Алехандро „Папу“ Гомес, кој беше дел од тимот кој го освои златниот медал и стана светски шампион, зборуваше за својот настап на Светското првенство.
Read more

Урнебесни тетоважи на аргентинските навивачи по Светското во Катар

Read more
play_arrow

Хаос во Буенос Аирес: Жесток конфликт меѓу полицијата и навивачите, има и мртви

Репрезентативците на Аргентина во Буенос Аирес вчера беа пречекани од скоро 5.5 милиони луѓе, но прославата за шампионската титула не мина според очекуваното.
Read more
play_arrow

Лудо и гласно: Како синоќа прослави Буенос Аирес

Снимките кои доаѓаат од аргентинската престолнина се најдобар показател колку на жителите на оваа држава им значи освојувањето на Мундијалот во Катар и колку всушност се луди по фудбал.
Read more

Меси не се повлекува: Сакам во репрезентацијата да играм како светски шампион

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси, изјави дека нема да ја заврши својата репрезентативна кариера по освојувањето на Светското првенство 2022.
Read more
play_arrow

Навивачко лудило на улиците низ Буенос Аирес

Фудбалерите на Аргентина со убедлива победа од 3:0 против Хрватска синоќа обезбедија финале на Мундијалот во Катар, што беше повод улиците на главниот град да грмнат со илјадници луѓе за големо славје.
Read more

Меси, голманот и Аргентина под истрага на ФИФА

Многу грди слики и коментари го следеа натпреварот помеѓу Холандија и Аргентина во четвртфиналето на Светското првенство. Еден од оние кои се најде во центарот на вниманието, поради повеќе причини е голманот Емилиано Мартинес.
Read more
play_arrow

Аргентина во страв: Дибала веројатно го пропушта Мундијалот

Солзите  на лицето на Пауло Дибала на клупата на Рома не беа поради тоа што ќе ги пропушти наредните натпревари на неговиот клуб, туку затоа што сега во прашање е доведено и неговото учество на светскиот собир во Катар.
Read more
play_arrow

Како се случуваат три црвени картони за една минута?

Неверојатна сцена видоа гледачите на натпреварот од аргентинското првенство помеѓу Бока Жуниорс и Велес Сарсфилд.
Read more
filter

Adidas ги објави дресовите на 5 репрезентации за Светското во Катар

Германскиот спортски бренд ги презентираше петте домашни и гостински верзии на дресовите на репрезентациите на Аргентина, Германија, Шпанија, Јапонија и Мексико, со кои овие репрезентации ќе играат на Светското првенство во Катар.
Read more
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more