Аријана Гранде

play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Наместо да бидат оквалификувани како следните Бранџелина или Бенифер, овие славни личности се зедоа со луѓе кои доаѓаат од обичниот и анонимен свет.
Read more

Аријана Гранде и Далтон Гомес се венчале викендов пред само 20 гости

Поп ѕвездата Аријана Гранде се омажи за својот свршеник Далтон Гомес на „скромна и приватна“ церемонија.
Read more
play_arrow

Се сврши Аријана Гранде, на Instagram го покажa дијамантскиот прстен

Познатата пејачка Аријана Грандe се сврши со Далтон Гомез и среќната вест ја соопшти на Instagram, објавувајќи фотографија и од свршеничкиот дијамантски прстен.
Read more
play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Новата песна на Аријана Гранде е најголемата музичка вест на денот. Со „Positions“ Гранде го најави шестиот албум, а тематиката е вистински хит.
Read more
play_arrow

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Аријана Гранде и Џастин Бибер се соочуваат со неочекувани обвинувања, дека наводно, новата заедничка песна „Stuck with U“ не стигнала на првото на топ-листите на чесен начин, односно нивните моќни менаџерски екипи „го купиле” тој успех.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more