артритис

Ме врти колено: Како влијае времето на болката во зглобовите?

Дали честите промени на времето може да влијаат врз болката во зглобовите, поточно кај луѓето кои боледуваат од артритис?
Read more

Еден витамин може да помогне во спречување на артритис или намалување на симптомите

Она што е сигурно е дека ниту една промена на животниот стил не може да гарантира дека нема да добиете артритис, но постојат некои навики кои би можеле да помогнат да се намали ризикот од потешки симптоми на боле
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more