астронаути

Саудиска Арабија догодина ќе испрати астронаутка во вселената

Саудиска Арабија објави дека следната година ќе ја испрати својата прва жена астронаут во вселената како дел од амбициозната вселенска програма, јави DPA.
Read more

Како престојот во вселената влијае на коските на астронаутите?

Истражувањето покажа дека астронаутите на шестмесечна мисија доживеале губење на коскената маса еднакво на две децении на Земјата, при што патувањето во вселената исто така предизвикува стрес на кардиоваскуларнио
Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Која е постапката ако се случи човечка трагедија во вселената?
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more