Аталанта

Аталанта и Леверкузен вечерва играат за пехарот на Лига Европа

Сезоната во европскиот клупски фудбал полека дојде до крајот. Вечерва фудбалерите на Аталанта од Бергамо и Баер од Леверкузен ќе го одлучат победникот на првото од трите европски финалиња сезонава, а тоа е Лига Европа.
Read more
play_arrow

Леверкузен го собори рекордот без пораз и ќе игра финале во Лига Европа против Аталанта

Фудбалерите на Баер од Леверкузен и Аталанта од Бергамо ќе играат во финалето на Лига Европа откако синоќа се одиграа реванш натпреварите од полуфиналето на ова натпреварување.
Read more
play_arrow

Интер тргна по Карнесеки како замена за Онана

Доколку голманот Андре Онана летово си замине од „Меаца“, Интер ќе го донесе младинскиот репрезентативец на Италија, Марко Карнесеки, од редовите на Аталанта.
Read more

Одиграа вкупно 24 минути, а Аталанта ги продаде за 74 милиони евра

Аталанта многу добро го владее бизнис сегментот во фудбалот.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more