Атлетик Билбао

Шестмина позитивни во Атлетик

Тимот од Билбао соопшти дека скринингот во клубот открил дека шестима членови се позитивни на коронавирусот, без да нагласи колку се фудбалери, а колку други лица.
Read more

Атлетик и Сосиедад финалето ќе го играат со публика, макар и во 2021

Финалето на Шпанскипот куп, кое поради пандемијата со коронавирусот требаше да се одигра на 18 април, може да се одржи дури наредната година.
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more