Audi

filter

Како изгледа новиот Audi RS3?

Наскоро пристигнува новата генерација на моделот Audi RS3, а новите фотографии кои „протекоа“ во Германија го откриваат неговиот изглед.
Read more

Audi престанува со производство на бензински и дизел мотори веќе од 2026 година

Read more
play_arrow
filter

Ова е електричното Audi што ќе му дише во врат на Tesla Model S

Германскиот автомобилски гигант го претстави својот прв електричен модел Audi e-tron GT кој се најавува како сериозна конкуренција на популарниот американски електричен автомобил Tesla Model S.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more