авионска несреќа

Објавена снимка од падот на патничкиот авион во Карачи

Безбедносни камери го снимиле моментот кога падна патничкиот авион во населено место во Карачи, Пакистан, а снимката беше објавена на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow
filter

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти.
Read more
play_arrow

Среде Карачи во Пакистан се урна патнички авион

Патнички авион со 107 луѓе се урна во предградие на Карачи само минута пред да слета.
Read more
play_arrow

Се урна боливиски хуманитарен авион

Боливиски воен авион се урнал само неколку минути при полетувањето при што загинале сите шестмина во него.
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more