Австралија Опен

Ѓоковиќ потврди дека добил австралиска виза

Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ потврди денеска дека добил виза за влез во Австралија и ќе може да настапи на првиот Грен слем турнир идната година, Австралија опен во јануари 2023.
Read more

Нова драма во Австралија: Да за Руси и Белоруси, неизвесност за Ѓоковиќ

Директорот на Австралија опен, Крег Тајли утрово ѝ се обрати на јавноста и откри дека руските и белоруските тенисери ќе имаат право на настап на првиот Грен слем турнир во сезоната 2023, додека ситуацијата околу Новак Ѓоковиќ е неизвесна.<
Read more

Ѓоковиќ нема одговор: Можам само да се надевам дека ќе играм во Австралија

Српскиот ас не е сигурен дали ќе може да настапи на Австралија опен.
Read more

Пресврт во случајот Ѓоковиќ: Можеби сепак ќе игра на Австралија опен

Новак Ѓоковиќ се надева дека ќе игра на Австралија опен во јануари следната година, иако беше исфрлен од таа земја на почетокот на оваа година поради закана за здравјето и јавната благосостојба на населението, од
Read more

Медведев: Веројатно жена ми дома го скршила телевизорот од нервоза

Рускиот тенисер Даниил Медведев ги сподели емоциите по поразот во финалето на Австралија опен. Во решавачкиот натпревар Медведев загуби во пет сета од Шпанецот Рафаел Надал.
Read more
play_arrow

По над 5 часа игра Надал го победи Медведев и го освои Австралија опен

Рафаел Надал е освојувач на овогодинешното издание на Австралија опен откако со 3:2 го совлада Даниил Медведев во финале кое траеше повеќе од 5 часа.
Read more

Навивач се обиде да влета на терен на финалето од Австралија опен

Навивач се обиде да истрча на теренот за време на финалето на Австралија опен меѓу Даниил Медведев и Рафаел Надал.
Read more
play_arrow

Барти без загубен сет триумфираше на Австралија опен

Read more

Бекер: Не знам што ќе прави Новак, пред него е голема одлука

Борис Бекер, поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, објави колумна во Daily Mail во врска со проблемите кои српскиот ас ги доживеа обидувајќи се да го брани тронот на Австралија опен.
Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Се одиграа првите два меча во машка конкуренција на Австралија опен, а Рафаел Надал го продолжи походот кон 21. Грен слем титула со победата од 3:0 над Адриан Манарино (69.
Read more

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Петтиот светски рекет Рафаел Надал попладнево во третото коло на Австралија Опен го победи Карен Хачанов – 6:3, 6:2, 3:6, 6:1. Шпанецот во меѓусебните дуели поведе со 8:0.
Read more

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Првиот рекет во светот не доби можност да игра на Австралија опен иако имаше виза и медицинско ослободување.
Read more
реклама

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more