Австралија Опен

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Првиот рекет во светот не доби можност да игра на Австралија опен иако имаше виза и медицинско ослободување.
Read more

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Рускиот тенисер Даниил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија Опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн.
Read more

Што повеќе можеше да направи Ѓоковиќ?

Новак Ѓоковиќ стана жртва на суровата примена на граничната политика на австралиската влада, но сѐ уште не може да обвини никого освен себе.
Read more

Повторно одбиена визата на Ѓоковиќ, го очекува депортација

На првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ повторно му беше одбиена визата во Австралија.
Read more
play_arrow

Нов скандал на АО: Австралиски тенисер вели дека играл болен од корона

Контроверзниот австралиски тенисер Бернард Томиќ направи невиден скандал во Мелбурн, во време кога е актуелно прашањето околу настапот на неговиот колега Новак Ѓоковиќ.
Read more

Транскриптот го „издаде“ Ѓоковиќ: Не сум вакциниран, двапати имав корона

Новак Ѓоковиќ доби право на виза и мора да биде ослободен од хотелот за имигранти.
Read more

Чешка тенисерка му се придружи на Ѓоковиќ во австралискиот карантин

Австралиските власти ѝ ја укинаа визата на чешката тенисерка Рената Ворачова и ја одведоа во истиот имиграциски хотел во кој се наоѓа и најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, јавија денеска светските агенции.
Read more

Откриен главниот виновник за ситуацијата на Ѓоковиќ

Британски Daily Mail ги објави деталите од писмото што сојузниот министер за здравство на Австралија го испрати до Тениската асоцијација и организаторите на Австралија опен.
Read more

Адвокат од Мелбурн тврди: Големи се шансите Ѓоковиќ да игра на Австралија Опен

Угледниот адвокат од Мелбурн, Џастин Куил, очекува Новак Ѓоковиќ да игра на Австралија Опен и покрај тоа што моментално е на сила неговата забрана за влез во оваа земја.
Read more
play_arrow

Првиот потег на Ѓоковиќ по депортација: Го избриша Австралија Опен

Потегот што Новак Ѓоковиќ го направи откако му беше забранет влез во Австралија, а со самото тоа и настап на Австралија Опен, укажува на тоа дека тој нема да настапи на првиот Грен слем годинава, дури и ако позит
Read more
play_arrow

Рафаел Надал се подготвува за АО

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал започна со подготовките за Австралија Опен.
Read more

Нема да има линиски судии на Австралија Oпен

Нема да има линиски судии на претстојниот Австралија Oпен поради пандемијата на коронавирус, објави Herald Sun.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more