Австралија Опен

Доминик Тим ќе го пропушти Австралија Опен

Шампионот на УС Опен од 2020 година, Доминик Тим, ќе го пропушти Грен слемот Австралија Опен.
Read more

Федерер ќе го пропушти Австралија Опен

Роџер Федерер нема да игра на Австралија Опен, кој ќе се одржи од 17 до 30 јануари 2022 година.
Read more

Нов удар за настапот на Ѓоковиќ на Австралија Опен

Премиерот на австралиската држава Викторија, Даниел Ендрјуз не го промени мислењето – на невакцинираните тенисери и тенисерки не треба да им се дозволи да влезат во Австралија.
Read more

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, дали Ноле ќе учествува?

Пристигнуваат изненадувачки вести од Австралија Опен три месеци пред почетокот на турнирот.
Read more
play_arrow

Медведев го победи Циципас и се пласираше во финалето

Рускиот тенисер Данил Медведев е противникот на Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен.
Read more

Преседан пред Австралија Опен - организаторите ги менуваат правилата

Неколку дена пред почетокот на Австралија Опен, голем црн облак надвисна над турнирот.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more