Австрија

Австрија парично ќе ги казнува оние кои одбиваат вакцинација, им се заканува и затвор

Жителите на Австрија кои одбиваат задолжителна вакцинација против коронавирусот може да бидат парично казнети до 7.200 евра или со неколку недели затвор.
Read more

Карантин за емигрантите од Западен Балкан: Австрија се штити со нови рестриктивни мерки

Новите ограничувања за влез во Австрија по престојот во една од таканаречените „КОРОНА-ризични земји“ ќе стапат на сила на 19 декември, соопшти австриското МВР.
Read more
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Свирежи за крај: Меси неславно испратен од ПСЖ

Read more