автомобил

play_arrow

Хит видео: Како Русин за секунда чисти снег од автомобил

Ретки се оние кои уживаат во чистењето на снегот од возилата на минусни температури. Но, тоа е неизбежна работа која го чека секој возач кој го оставил возилото на снег, особено во студената Русија.
Read more

Како правилно да постапите ако автомобилот е заглавен во снег?

Без разлика во кое возило се наоѓате, има неколку работи што можете да ги направите за да ги подобрите шансите да излезете од снегот.
Read more

Зошто треба секогаш да го отворате автомобилот со десната рака?

Дури и паркираните автомобили може да бидат опасни, особено за случајни минувачи и велосипедисти.
Read more
play_arrow

10 трикови кои ќе ви заштедат гориво

Како да трошите помалку пари за гориво? Има десетина начини кои со малку внимание и анализа можете да ги претворите во финансиска заштеда.
Read more
play_arrow

Едноставни трикови со кои ќе го разладите врелиот автомобил за 10 секунди

Да се седне во внатрешноста на загреан автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно за здравјето.
Read more
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more