Баерн

Неверојатно: Ѕвездата на Камерун поради грешен меил не игра за репрезентацијата

Минхенски Баерн не одговорил на пратениот и-меил за ослободување на Ерик Шупо-Мотинг кој требаше да настапи за Камерун, а подоцна се утврди дека мејлот наместо кај баварскиот клуб бил пратен на погрешно место.
Read more

Пеп: Кога го гледам Баерн сфаќам дека не сме фаворити

Стратегот на Манчестер Сити не го смета својот тим за фаворит за титулата во Лигата на шампионите сезонава, бидејќи, како што вели, тоа го сфатил гледајќи ја играта на неговиот поранешен клуб Баерн.
Read more

Инѕаги: Играњето со Баерн ни е награда за петгодишниот труд

Вечерва римски Лацио го пречекува бранителот на тронот Баерн во натпревар во кој ќе се соочат и двата надобри напаѓачи на Стариот континент.
Read more

Павар позитивен, ги пропушта Ајнтрахт и Лацио

Проблеми за Баерн пред саботното незгодно гостување во Франкфурт и натпреварот со Лацио во Лигата на шампионите.
Read more

Баерн договори трансфер на еден од најбараните стопери во Европа

Баерн го договори трансферот на Дајо Упамекано од РБ Лајпциг, потврди спортскиот директор на Баерн, Хасан Салихамиџиќ.
Read more

Нојер: Да се пазиме од Жињак

Вечерва се игра финалето на Клупското светско првенство во кое се среќаат Баерн и Тигрес.
Read more

Флик: Ситуацијата е тешка и затоа нема да барам нови играчи

Тренерот на Баерн откри дека клубот нема да се засилува зимава поради финансиската криза предизвикана од пандемијата.
Read more

Коронавирус и во Баерн Минхен

Фудбалерот на Баерн, Серж Њабри е позитивен на коронавирусот и ќе го пропушти утрешниот натпревар против Атлетико во Лигата на шампионите, објави германскиот клуб.
Read more
play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик, беше воодушевен по победата над Севиља со 2:1, што им го донесе и Суперкупот на Европа на „Баварците“.
Read more

Нојер: Суперкупот е посебен натпревар

Баерн и Севиља вечерва во Будмпешта ќе се борат за Суперкупот на УЕФА, а за голманот на баварскиот тим ваквата пресметка има посебен шмек.
Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Баерн Минхен

YouTube каналот за Tifo Football презентира информативни, илустрирани фудбалски анализи. Во најновиот серијал „Разумни трансфери“ ги анализира најдобрите варијанти за трансфери кои ќе им годат на клубовите, финансиски и организациски.
Read more
play_arrow

Алкантара останува во Баерн

Играчот од средниот ред Тијагo Алкантара нема да го напушти Баерн, изјави трeнерот Ханс-Дитер Флик.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more