баерн минхен

Ноjер прогласен за најдобар играч на Германија во 2020 година

Голманот на Бaерн Минхен, Мануел Нојер е прогласен за најдобар фудбалер на Германија за 2020 година во изборот на навивачите.
Read more
play_arrow

Флик по поразот на Баерн: Самите сме виновни

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик ѝ честиташе на Борусија Менхенгладбах за синоќешниот триумф од 3:2.
Read more

Левандовски во кревет со сите трофеи од 2020 година

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен на Twitter објави интересна фотографија од напаѓачот Роберт Левандовски.
Read more

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски ги сподели своите размислувања за откажувањето на Златна топка во 2020 година.
Read more
play_arrow

Неверојатна статистика: Левандовски постигнува гол на секои 37 минути во новата сезона

Напаѓачот на Баернж, Роберт Левандовски, постигнува гол на секои 37 минути оваа сезона во Бундеслигата, според порталот Goal.
Read more

Милер е најтрофејниот Германец во историјата на фудбалот

Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер ја освои 27 титула во кариерата, откако Баварците синоќа ја победија Борусија Дортмунд во Суперкупот на Германија (3 : 2).
Read more
play_arrow

Баерн по осми пат го освои германскиот Суперкуп

Баерн синоќа ја победи Борусија Дортмунд  со 3:2 и го освои Суперкупот на Германија.
Read more
play_arrow

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке

Играчот на Баерн, Кингсли Коман, ќе го пропушти натпреварот од 1. коло во Бундеслигата против Шалке, се наведува на официјалната веб-страница на клубот од Минхен.
Read more
play_arrow

Перишиќ се врати во Интер, Баерн одби да го купи

Крилото Иван Перишиќ се врати во Интер.
Read more

Официјално: Баерн Минхен – Севиља ќе се игра пред навивачи

Натпреварот од Суперкупот на Европа помеѓу Баерн Минхен и Севиља ќе се игра пред навивачи во Будимпешта, како што беше планирано, а странските посетители ќе бидат примени само со негативен тест за COVID-19, објави УЕФА.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more