Баерн Минхен

Голема чистка во Баерн: Отпишани 7 ѕвезди вредни 340 милиони евра

Сезоната за Баерн заврши со дебакл.
Read more

Баерн очајнички бара тренер

Read more

Баерн извиси

Иако во германските медиуми за нов тренер на Баерн веќе е прогласен Јулијан Нагелсман, тоа нема да се случи, бидејќи младиот стручњак го продолжи договорот со Германскиот фудбалски сојуз.
Read more

Кимих на излез од Баерн - само пет клуба можат да го купат

Јосуа Кимих (29), клучниот човек во освојувањето на осум германски и една европска и светска титула на Баерн во последните девет години, го напушта клубот чиј симбол е.
Read more

Тухел: Не се плашам од отказ

Вториот ден од нокаут фазата и осминафиналето на Лигата на шампионите ни го донесе најголемото изненадување досега.
Read more
filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Фудбалерите на Баерн синоќа го победија тимот на Баер со 4:0 на Алијанц Арената во 8.
Read more

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Read more
play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Фудбалерите на Баерн Минхен го претрпеа едниот од најтешките порази во клупската историја.
Read more

Баерн може да го продаде Левандовски за 60 милиони евра

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски може да ги смени клубовите во текот на летниот преоден рок. За фудбалерот е заинтересиран Реал Мадрид.
Read more

Милер: Да победевме 6:3 никој немаше да зборува за примените голови

Баварците капитулираа во три наврати, но нивната одбрана немаше да биде на тапет доколку нападот синоќа беше на висина на задачата, смета напаѓачот на актуелниот бранител на титулата.
Read more

Ако не дојдеш со Audi, ич не доаѓај

Bild објави дека Кингсли Коман од Баерн (24) ќе биде казнет затоа што дошол на тренинг со погрешен автомобил.
Read more

Толисо суспендиран бидејќи се тетовирал во време на корона

Баерн без премногу драма вчера го победи Хофенхајм со 4:1.
Read more
реклама

Што треба да јадеме често за здрави зглобови?

Read more

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Како квасецот може да помогне во одржувањето на растенија во градината?

Read more

Полицаец од Скопје го оставил полициското куче 1,5 час во паркиран автомобил, животното се загушило

Read more