Balenciaga

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Модната куќа Balenciaga упати јавно извинување по шокантната кампања која многумина ја протолкуваа како промовирање детска порнографија.
Read more
filter

Balenciaga шокираше со модна ревија во кал

Луксузниот бренд Balenciaga на Модната недела во Париз ја претстави својата нова колекција за летото наредната година, но овој пат ја шокираше јавноста со сценографијата.
Read more

Balenciaga продава речиси целосно уништени патики за повеќе од 600 долари

Ограничената колекција на Balenciaga се состои од речиси целосно уништени патики, кои се продаваат за 625 долари.
Read more
play_arrow

Симпсонови на Модната недела во Париз ја претставија колекцијата Balenciaga

Посетителите на долгоочекуваната ревија на Модната недела во Париз гледаа десетминутна епизода од анимираната серија „The Simpsons“ во која Хомер, Марџ, Барт, Лиса и Меги ја претставија колекцијата на Balenciaga.
Read more

Новите патики на Balenciaga од 1.000 евра

Read more
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more