Балкан

Како Путин го притиска Балканот да ја поддржи неговата војна во Украина?

И покрај тоа што продолжува да ја води својата варварска и губитничка војна во Украина, рускиот претседател Владимир Путин уште повеќе ги проширува своите амбиции.
Read more

Ново откритие: Балканадолија бил посебен континент пред 40 милиони години

Балканот и Анадолија некогаш формирале единствен континент, кој постоел пред околу 40 милиони години.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more