Барбадос

Барбадос ја прогласи Ријана за „национален херој“

Ријана е прогласена за национален херој на Барбадос, во време кога земјата ја слави својата транзиција кон независна република.
Read more
filter

15 интересни факти за Барбадос кои веројатно не ги знаете

Деновиве актуелна е оваа карипска држава откако најави дека ќе стане република отфрлајќи ја власта на британската кралица.
Read more

Барбадос утре ќе стане најновата република во светот

Барбадос се подготвува утревечер да ги прекине врските со британската монархија, но наследството од неговото понекогаш брутално колонијално минато и влијанието на пандемијата врз туризмот се големи предизвици за о
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more