Барселона

play_arrow

Од буцкасто бебе во прегратките на Меси до фудбалска слава: Кој е ЕУРО рекордерот Ламин Јамал?

Без разлика дали тоа била „судбоносна средба“ или нешто друго, сѐ уште голобрадиот Ламин Јамал, кому сите му предвидуваат грандиозна фудбалска кариера, дури и како бебе се гледал очи во очи со еден од најдобрите играчи во светот на сите вр
Read more

Чави дознал дека е отпуштен кога го посетил Лапорта во болница

Две недели откако беше потврдено дека Чави ќе продолжи да ги води играчите на Барселона, легендата на клубот и поранешен тренер доби отказ.  
Read more

Ансу Фати, сепак, решил да ја напушти Барселона

Ансу Фати, талентот кој требаше да биде „новиот Лео Меси“ во Барселона, решил да ја напушти Каталонија ова лето, губејќи ја довербата дека може да го покаже најдоброто под тренерот Чави Ернандес, тврди AS.
Read more

Барселона го покажа својот „нов дом“

Read more

Како пропадна договорот меѓу Барса и Меси: Сѐ беше готово, ситница промени сѐ

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, не ги обвини Лионел Меси и неговиот татко што на крајот одлучија Аргентинецот да ја продолжи кариерата во редовите на американскиот Интер Мајами, иако, како што се тврди, тој веќе постигнал договор
Read more

Пеп: Меси ќе го направи невозможното за да се врати во Барселона

Иднината на аргентинскиот фудбалер Лионел Меси е неизвесна, а неговиот поранешен тренер Пеп Гуардиола верува дека Аргентинецот ќе направи сè за да се врати во Барселона.
Read more

75 минути неизвесност: Меси ги седна на иста маса лидерите на Барса и Ла Лига

Челниците на Барселона и Ла Лига одржаа состанок во еден мадридски ресторан со цел да ја проценат можноста за враќање на Лионел Меси во шпанското првенство и каталонскиот клуб.
Read more

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Барселона следното лето би можела да ја исполни големата желба на Баерн за да го доведе Роберт Левандовски во своите редови за возврат, пишува Mundo Deportivo.
Read more

Сержи назначен за в.д. тренер на Барселона

Привремено решение на испразнетото тренерско столче во каталонскиот гигант ќе биде предводникот на Б тимот и поранешен играч на клубот, Сержи Баржуан и Есклуза.
Read more

Проблеми за Барселона: Фати повторно нема да игра поради повреда

Фудбалерот на Барселона, Ансу Фати поради повреда на коленото повторно нема да игра, потврдија од каталонскиот тим.
Read more

Десетката на Меси Барса му ја дава на Кутињо?

Нема само што нема да си замине, туку Бразилецот дури и веројанто ќе ја наследи десетката на заминатата легенда.
Read more

Барселона нема да може да го повлече бројот на Меси од дресовите

Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more