Барселона

play_arrow

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Барселона е прекрасен каталонски град, полн е со туристи, но и со арамии кои знаат како да искористат ситуација за да ве ограбат.
Read more

Три причини зошто Чави сакал да се ослободи од Левандовски

Заминувањето на Чави од клупата на Барселона и доаѓањето на Ханси Флик на неа ќе ги промени веќе одредените судбини на неколку играчи на каталонскиот гигант.
Read more

Во Барса се бесни: Сепак клоца за Чави

Дебаклот во Барселона продолжува.
Read more
play_arrow

Утрото летна од Брег на Слонова Коска за Шпанија, вечерта ја исфрли Барселона од Купот

Фудбалерите на Барселона продолжија да нижат лоши резултати сезонава, а синоќа по драма и продолженија беа елиминирани од шпанскиот Копа дел Реј.
Read more
play_arrow

Навивачите на Барса до Френки де Јонг: Прифати помала плата, кучко!

Сагата на Френки де Јонг, 25-годишниот играч од средниот ред на Барселона, е една од најдолгите ова лето.
Read more

Барселона побара голема услуга од капитените

На финансиските проблеми на Барселона не им се гледа крајот.
Read more

Чави побара да го доведе Меси

Тренерот на Барселона Чави Ернандес побара од челниците на клубот да го доведат Лионел Меси.
Read more

Барса за влакно избегна банкрот, а Лапорта за два дена потроши 300 милиони евра

Роберт Левандовски (34) по 375 натпревари, 344 гола, 72 асистенции и освоени сите трофеи успеа да замине од Баерн во Барселона.
Read more
play_arrow

Барса во 90+6 се спаси од пораз во градското дерби со Еспањол

Во големото градско Дерби Барселони во рамки на 24. коло на шпанската Примера, фудбалерите на Еспањол и Барселона ремизираа 2:2 по голема драма и возбудувања.
Read more
play_arrow

Можеби Куман не е виновен - лошите резултати на Барса продолжија

Фудбалерите на Барселона ремизираа со Алавес со 1:1 во натпреварот од 12. коло во Ла Лига.
Read more

Меси емотивно се збогува од Суарес, па удри по управата на Барса

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарес, со кого е голем пријател.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more