Барселона

Во Лондон паднал договор: Ханси Флик ќе ја води Барса

Нов предводник на Барселона ќе биде германскиот стратег Ханси Флик. Ова го тврди угледниот шпански весник AS.
Read more

Борусија го совлада Њукасл, Шахтар ја изненади Барса

Во воведните два денешни натпревари од 4. коло во Лигата на шампионите бодови големи како планина освоија Борусија и Шахтар.
Read more

Скандал во Барса, на клубот му се заканува исклучување од лигата

Светот на фудбалот сè уште не се опорави од скандалите кои ги потресоа Јувентус и Манчестер Сити, а сега уште еден великан е под сериозни обвинувања - Барселона.
Read more

Конечно откриено како 30.000 навивачи на Ајнтрахт влегоа на Камп Ноу

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, на прес-конференција го откри начинот на кој 30.000 навивачи на Ајнтрахт од Франкфурт дојдоа на стадионот „Камп Ноу“ и им дадоа поддршка на своите играчи во реваншот од четвртфиналето на Лига Европ
Read more
play_arrow

Бускетс: Да се добие Обамејанг беспари е вистински подарок

Габонскиот напаѓач распали синоќа и за прв пат ја затресе мрежата во дресот на Барселона. Всушност, Обамејанг прослави хет-трик.
Read more
play_arrow

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Погледот на младиот играч од средниот ред на Барселона, Рики Пуиг (22) кон тренерот на Блауграна, Роналд Куман, за време на натпреварот против Кадис брзо се прошири на интернет и за многу краток временски период с
Read more

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми со ефикасноста на Барселона

Read more

Меси „спружен“ на насловна: Колку плаќа Барса?

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси заработил вистинско богатство во Барселона во изминатите четири години.
Read more