батерија

Митови и вистини за полнењето батерија на смартфонот

Просечниот животен век на батеријата на еден смартфон е една до две години, а со правилна употреба може да се продолжи нејзината трајност.
Read more

Зошто батериите на телефоните се празнат побрзо во зима?

Не грижете се, веројатно сè уште не е време да ја смените батеријата на телефонот - проблемот се ниските температури.
Read more

Колку ќе ве чини замена на батеријата на електричен автомобил?

Не е евтино.
Read more
play_arrow

Како да го поставите Android телефонот за да работи подобро?

Промените во поставките може да го продолжат животниот век на батеријата, да донесат придобивки од темниот режим и да направат значителна разлика за уморните очи.
Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Батериите на паметните телефони имаат ограничен животен век, а начинот на кој ги полните дополнително може да го намали.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more