базен

play_arrow
filter

Највисокиот „бесконечен“ базен во светот има поглед од 360 степени

Базенот Aura Skypool се наоѓа на 50 кат на облакодерот Palm Tower на островот Palm Jumeirah во Дубаи.
Read more
play_arrow
filter

Отворен првиот транспарентен базен во воздух – би пливале ли во него?

Базенот кој се протега од еден станбен блок до друг, на повеќе од 35 метри над земјата и се смета за прв „лебдечки“ базен во светот, неодамна беше отворен во Лондон и во моментов се смета за една од најголемите ат
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more