Бела Хадид

GQ: Бела Хадид е најстилската славна личност во 2022

Славната манекенка Бела Хадид е прогласена за „најстилска“ славна личност според GQ.
Read more

Бела Хадид повеќе не е најубавата жена во светот

Науката одбра нова најубава жена во светот, станува збор за англиската актерка Џоди Комер, најпозната по улога во серијата „Killing Eve“.
Read more

Бела и Џиџи Хадид непрепознатливи на ревијата на Марк Џејкобс

Супермоделите Бела и Џиџи Хадид ги шокираа обожавателите на вчерашната модна ревија на Марк Џејкобс за есен 2022, носејќи храбри, нови фризури.
Read more

Најубавата жена во светот покажа како изгледа наутро, без шминка

Познатата манекенка Бела Хадид официјално е најубавата жена во светот, барем така тврдат научници кои го пресметаа златниот пресек за совршени црти на лицето.
Read more
play_arrow

Филмски фестивал во Кан: Сите очи вперени во Бела Хадид

Бела Хадид беше една од првите дами кои прошетаа на црвениот килим на Филмскиот фестивал во Кан, а нејзиниот моден избор за премиерата на филмот „Tre Piani“ со избор на накит во улога на градник предизвика огромн
Read more
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more