Бен Афлек

Џеј Ло и Бен Афлек викендов ќе прават спектакуларна тридневна венчавка

Еден месец откако си го кажаа судбоносното „да“, Џенифер Лопез и Бен Афлек решија да направат голема тридневна венчавка за своето семејство и пријателите.
Read more

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Откако неодамна поминаа романтичен меден месец, а пред нешто помалку од еден месец си го кажаа „судбоносното да“, се чини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек решија да поминуваат помалку време заедно.
Read more

Џеј Ло и Бен Афлек стапија во брак

Џенифер Лопез и Бен Афлек се венчаа во саботата во американската сојузна држава Невада, објави TMZ.
Read more
filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Бен Афлек на малку потежок начин научи дека 10-годишниците не треба да седат зад воланот на автомобил.
Read more

Бен Афлек и Џеј Ло си купија луксузна вила вредна 50 милиони долари

Бен Афлек и Џенифер Лопез купија луксузна вила во Бел Ер, за која одделија 50 милиони долари.
Read more
play_arrow

Нов еротски трилер од режисерот на „Девет и пол недели“: Дали сексот уште продава?

Бен Афлек и Ана де Армас блеснаа во филмот „Deep Water“ на стриминг платформата Hulu.
Read more
play_arrow

Наместо за Оскар, Бен Афлек доби номинација за Златна малина

Актерот и режисер Бен Афлек е номиниран за Златна малина и луѓето воопшто не се одушевени од тоа.
Read more

Џеј Ло за врската со Бен Афлек: Тој е сѐ што отсекогаш посакував

Џенифер Лопез е ѕвезда на најновото издание на магазинот People, а во интервјуто фокусирано на нејзиниот нов филм, зборуваше за врската со Бен Афлек и рече дека „никогаш не била подобра“, но и дека актерот е „сѐ што некогаш посакувала“.
Read more

Бен Афлек за улогата на Бетмен: Тоа беше моето најлошо искуство

Холивудскиот актер Бен Афлек ќе ја репризира улогата на Бетмен во претстојниот филм „The Flash“, а во интервју за Los Angeles Time актерот се осврна на улогата која за првпат ја сними во филмот „Justice League“.<
Read more

Бен Афлек: Да останав со Џенифер ќе бев алкохоличар

Бен Афлек го коментираше пропаднатиот брак со актерката Џенифер Гарнер. Тој изјави дека нивниот брак не функционирал, а ако останал со неа најверојатно ќе имал проблеми со алкохолот.
Read more
play_arrow
filter

Џенифер Лопез и Бен Афлек го „запалија“ црвениот тепих во Венеција

Џенифер Лопез и Бен Афлек во јули на Instagram објавија дека се повторно во врска, меѓутоа, вчерашното присуство на Венецискиот филмски фестивал беше нивно прво официјално појавување како двојка на црвениот тепих.
Read more
play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Објавен е првиот трејлер за „The Last Duel“, нова историска драма во режија на Ридли Скот. Главните улоги ги толкуваат Мет Дејмон, Адам Драјвер, Бен Афлек и други.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more