Bentley

Bentley го претстави Batur Convertible, придвижуван од 6-литарски W12 мотор

Во Bentley одлучија дека ограниченото кабриолет издание на Batur ќе биде еден од последните модели што ќе крие 6-литарски битурбо W12 мотор под долгиот преден капак.
Read more
filter

Поглед во кабриолетот Batur Convertible на Bentley

Само 16 привилегирани клиенти ќе добијат шанса да возат дома еден од последните автомобили Bentley што ќе го придвижува познатиот 6-литарски W12 мотор со двоен турбо полнач, а познатата британска автомобилска компанија вклучи и кабриолет верзија н
Read more

Не сите остварија профит во 2023: Bentley објави пад на продажбата од 11%

Иако пазарот на луксузни автомобили минатата година забележа рекордна продажба, се чини дека не беа сите во црно.
Read more
play_arrow

Zastava vs Bentley

Што преферирате, Zastava или Bentley? Секоја си има свои предности и мани. Ова видео би требало да ви помогне да се одлучите и да го направите вистинскиот избор.
Read more
filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Read more
filter

Bentley на струја: Сквернавење или потег во вистинска насока?

Сè поконтроверзно станува прашањето во кои автомобили е прифатливо да се стави електричен погон, а со тоа и да му се даде на моделот, па и на брендот, нов живот. Не се поштедени ниту класиците.
Read more

Производителот на луксузни автомобили Bentley постигна рекордна продажба

Bentley е последниот производител на луксузни автомобили кој соопшти дека постигнал рекордна продажба, јави DPA.
Read more
filter

Bentley претстави подобрена верзија на моделот Bentayga Hybrid

Bentley Bentayga Hybrid сега има поголема моќност, подолг дострел и два нови пакети опрема.
Read more

Роналдо на тренинг на Манчестер дојде со Bentley од 250.000 евра

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо пристигна во „Карингтон“ тренинг-центарот на Манчестер Јунајтед каде планира да разговара за својата иднина со овој англиски клуб.
Read more

Bentley ги претстави „најнапредните автомобилски седишта во историјата“

Read more
filter

Верзија S ја доби и Flying Spur, луксузниот модел на Bentley

Read more
filter

Bentley враќа во живот уште еден свој легендарен модел

Bentley има намера да го врати во живот својот легендарен модел и да го направи дел од својата колекција наречена Heritage Collection.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Од полноќ нови цени на горивата

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more