Бил Гејтс

play_arrow

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Бил Гејтс мисли дека е Бог, дека го контролира Сончевиот Систем.
Read more

Бил Гејтс стана најголемиот приватен земјопоседник во САД

Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, стана најголемиот приватен земјопоседник во САД.
Read more

Гејтс: Светот ќе се врати во нормала до крајот на 2022 година

Благодарение на вакцините против COVID-19, светот би требало да се врати во нормален живот до крајот на 2022 година, изјави Бил Гејтс во интервју за полскиот весник Gazeta Wyborcza, пренесе Reuters.
Read more

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Бил Гејтс ја прими и втората доза на вакцината против COVID-19 пред 7 дена, но сè уште носи маска и ги почитува мерките за заштита против коронавирусот.
Read more

Бил Гејтс има одговор на прашањето кога ќе заврши пандемијата

Бил Гејтс откри што може да го прекине ширењето на коронавирусот кој зарази 110,7 милиони ширум светот, а починаа 2,4 милиони луѓе.
Read more
play_arrow

Предвидувањата на Бил Гејтс и теориите за коронавирусот

Од избивањето на епидемијата на новиот коронавирус, се чини како името на Бил Гејтс да го слушаме на секои неколку дена со предвидувања за иднината
Read more

Бил Гејтс: Сиромашните земји ќе добијат вакцини 6 до 8 месеци по богатите земји

Сиромашните земји се соочуваат, според најдоброто сценарио, со заостанување од шест до осум месеци од побогатите земји во пристап на вакцините против коронавирусот, со цел да го заштитат населението од пандемијат
Read more

Предвидувањата на Бил Гејтс за животот по коронавирусот

Бил Гејтс, третиот најбогат човек во светот, е дефинитивно еден од оние луѓе кои ја одбележаа 2020 година и пандемијата што го промени светот каков што го знаеме.
Read more

Бил Гејтс не верува во враќање во нормален живот пред 2022

Коосновачот на Microsoft верува дека враќањето во нормала ќе почека до 2022 година.
Read more

Гејтс донира уште 250 милиони долари за вакцината против COVID-19

Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс вети уште 250 милиони долари за поевтина и попристапна вакцина за COVID-19.
Read more

Гејтс: Состојбата се очекува да се нормализира до пролет

Бил Гејтс, коосновач на Microsoft и еден од најбогатите луѓе во светот, очекува дека состојбата во Соединетите Американски Држави, со појавата на вакцини и терапија за COVID-19, ќе се врати во нормала до пролетта следната година.
Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс, предвидува нова пандемија на планетата. Милијардерот сними поткаст во кој разговараше со Рашида Џонс и Ентони Фаучи за пандемијата на COVID-19 и промените кои ќе ги донесе вирусот во светот.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more