Billboard

play_arrow

Billboard: Карди Би е жена на годината

Раперката Карди Би е прогласена за жена на годината по избор на Billboard, иако оваа година објави само една песна. Оваа вест не ги израдува баш сите, многумина сметаат дека таа не ја заслужи титулата.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more