биткоин

Goldman Sachs: Златото е подобра инвестиција од биткоинот

Goldman Sachs очекува златото со неговите реални двигатели на побарувачка да го надмине нестабилниот биткоин на долг рок.
Read more

Што се блокчејн, биткоин, криптовалути, токени и стејблкоин - со јасни и едноставни зборови

Во време кога сите зборуваат за биткоин пари и колку некои изгубиле или некогаш заработиле, решивме да ја решиме дилемата на многумина - што значат овие начини на плаќање што толку многу ги споменуваме.
Read more

Нагло падна цената на биткоинот

Цената на биткоинот падна на најниско ниво во последните 18 месеци, движејќи се околу 24.700 долари (во моментот на пишување) за еден биткоин.
Read more

Биткоинот на најниско ниво од јануари

Биткоинот денеска падна на најниско ниво од јануари, бидејќи падот на берзите продолжува негативно да влијае на криптовалутите, чие тргување ги следи таканаречените поризични средства, како што се акциите на технолошките компании.
Read more

Голем пад на вредноста на биткоин

Биткоинот падна во продолжената распродажба на криптовалути до вредност од 38.000 американски долари, што е најниска цена во последните шест месеци.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more