близнаци

Близнаци родени од ембриони замрзнати пред 30 години

Во американската држава Тенеси, САД се родија близнаци од ембриони замрзнати пред повеќе од 30 години, пренесе BBC.
Read more

Американка роди два пара идентични близнаци одеднаш

Read more

Близнаци од различни татковци – колкава е веројатноста за овој феномен?

Зачнувањето на две бебиња од различни татковци, феномен познат како Heteropaternal superfecundation, е реткост, но сепак може да се случи.
Read more

Близначки израснале во две различни земји, научниците забележаа огромни разлики

Научниците ја искористија ретката прилика да ги проучат сличностите и разликите кај идентичните близначки кои биле разделени во раното детство и биле израснати во различни земји.
Read more

Единствените девет близнаци од едно раѓање го прославија првиот роденден

Деветте близнаци кои пред една година ги роди Халима Сисе го прославија својот прв роденден.
Read more
play_arrow
filter

Редок случај: Близначка се роди во недопрена амнионска кеса

Редок настан се случи во болница во градот Винарос, во провинцијата Кастелон, во источниот шпански регион Валенсија.
Read more

Сестри близначки омажени за близнаци тврдат дека нивните синови се браќа

Две сестри ги оставија луѓето во шок и неверување објавувајќи дека нивните деца се браќа, братучеди и близнаци.
Read more

Во Калифорнија родени близнаци кои ќе слават различни родендени

Персоналот на болницата во калифорнискиот град Салинас и брачната двојка Фатима Мадригал и Роберт Трухиљо ќе ја паметат новогодишната ноќ по необичен настан – близнаци родени во две години, петнаесет минути пред полноќ, на 31 декември и на
Read more

Раздвоените сијамски близначки се вратија дома – Што понатаму?

Сијамски близначки кои се родија со споени глави, се вратија во Пакистан десет месеци по успешната операција за раздвојување во Лондон.
Read more
filter

Близначките кои се омажија за близнаци се бремени во исто време

Сигурно се сеќавате на идентичните близначки Британи и Бријана (34), кои се омажија за идентичните близнаци Џош и Џереми Салиерс (36). Сега соопштија дека се бремени во исто време!
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more