Blue Origin

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Компанијата Blue Origin, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, го одложи првото лансирање на орбиталната ракета New Glenn.
Read more
play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Компанијата Blue Origin успешно тестираше подобрена верзија на New Shepard, во која луѓето ќе патуваат во вселената.
Read more
play_arrow

Џеф Безос: Вака ќе ја пратиме првата жена на Месечината

По објавата на Blue Origin за тестирањето на погонски мотор за вселенски летови, следеше најавата на компанијата на Instagram со историско соопштение.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more