BMW

play_arrow

BMW не се откажува: „Бубрезите“ уште повеќе ќе растат

Најновите информации сугерираат дека BMW планира дополнително да го нагласи својот препознатлив дизајнерски потпис.
Read more
filter

Повеќе моќност, помалку килограми: BMW M3 CS

BMW ќе го понуди M3 CS во ограничен број примероци, а клиентите можат да сметаат на 8-брзински автоматски менувач и адаптивно возење преку двете оски (xDrive).
Read more
filter

Поглед во уникатното ремек дело BMW 1602

BMW 1602 има каросерија од јаглеродни влакна која била рачно обликувана до совршенство, користејќи ја истата пена што се користи за даски за сурфање. Резултатот е автомобил кој не само што е лесен, туку има и импресивен, уникатен дизајн.
Read more
play_arrow

BMW 1602 е рачно изработен од јаглеродни влакна

Вљубениците во BMW и сите други љубители на автомобили дефинитивно ќе ѝ се восхитуваат на креацијата на Французинот Пол Лефевр.
Read more
filter

Најпродаваното BMW M во 2022 година е електричниот i4 M50

Веќе е познато дека BMW M дивизијата ги имаше своите најдобри 12 месеци досега.
Read more

Manhart го претстави тјунираниот BMW M3 Touring со 641 КС

На моделите M3 Sedan и M4 Coupé на BMW неодамна им се придружи и M3 Touring, кој комбинира слични перформанси со поголема практичност.
Read more
filter

BMW го претстави освежениот, поагресивен и полуксузен X7

BMW официјално го претстави обновениот голем луксузен теренец со ознака X7.
Read more
filter

BMW M8 Competition е поатрактивен и помоќен благодарение на Wheelsandmore

Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M5 CS со 900 КС

Тешко е да се поверува дека има сопственици на најмоќниот BMW M5 на кои не им се доволни 635 КС и 750 Nm максимален вртежен момент.
Read more
filter

Радикалниот BMW 850ci е магнет за очи

BMW Серијата 8 E31 продолжува да ужива посебен статус и 30 години откако се појави на пазарот, а еден интересен примерок го привлече вниманието на саемот SEMA минатиот месец.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M4 co 577 KС

Јапонската компанија за тјунирање 3D Design посвети внимание на BMW M4 и го направи уште подобар.
Read more
filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

BMW интензивно го тестира електричниот луксузен модел i7 кој заедно со новата генерација на Серија 7 би требало да биде претставен наредната година и ќе биде одговор на Mercedes S класа.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more