BMW

play_arrow

Погледнете го најбрзото BMW во светот

Ваков ѕвер од Баварците не сме виделе.
Read more

Новото BMW X3 доаѓа наскоро

BMW ја подготвува новата генерација на моделот X3, а неколку прототипови веќе се фатени на тестирање.
Read more
play_arrow
filter

Најмоќното BMW во историјата е теренец со 748 КС

748 КС и 1000 Nm, тоа е максимумот на располагање за најмоќното сериско BMW во историјата.
Read more
filter

Што ново добија освежените модели X5 M и X6 M на BMW?

По редизајнираните изданија на SUV моделите на BMW X5 M и X6 M, за прв пат пристигнува благ хибриден систем.
Read more

Што предвидува Новата класа на BMW?

BMW претстави прототип на автомобил кој зборува како човек, ги менува боите како камелеон за да одговара на расположението на возачот и нема екрани на контролната табла.
Read more

BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

BMW го објави тизерот со кој го најави пристигнувањето на моделот M4 GT4, тркачкиот автомобил кој е наменет за купувачите.
Read more
filter

Произведен првиот BMW i4 во Минхен

Електричниот BMW i4 се придружи во групата на модели кои баварската автомобилска компанија ги произведува во фабриката во Минхен.
Read more

На продажба автомобилот во кој е убиен Тупак

Моделот BMW 750iL од 1996 година во кој е убиен еден од најголемите рапери на сите времиња, неодамна повторно се најде на пазарот и во MGM Grand хотелот во Лас Вегас.
Read more
filter

Тјунираниот „ѕвер“ BMW M8 сега развива 887 КС

Стандардниот 4,4-литарски твин турбо V8 мотор на BMW M8 развива 625 коњски сили, а германската компанија за тјунирање извлече дополнителна сила.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Mercedes AMG C63 Black Series или BMW M3 F80?

Mercedes C63 со 6,2-литарски V8 мотор развива 750 коњски сили и 950 Nm максимален вртежен момент.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW X3, Audi Q5 или Volvo XC60?

BMW X3, Audi Q5 или Volvo XC60? Кој ќе биде побрз?
Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M2 Competition

Компанијата за тјунирање Manhart го тјунираше моделот BMW M2 Competition.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more