BMW

play_arrow
filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Осмата генерација стапува на сцена половина век откако првата Серија 5 ја виде светлината на денот.
Read more

Volkswagen и BMW со раст на профитот во првиот квартал, Airbus потфрли

Германските производители на автомобили Volkswagen и BMW постигнаа охрабрувачки резултати во првиот квартал, додека бизнисот на европската авиокомпанија Airbus беше силно притиснат од тешкотиите во синџирот на сн
Read more
filter

Најмоќното електрично BMW во историјата се катапултира од 0 до стотка за 4 секунди

Елекстричниот i7 доби специјална изведба.
Read more
filter

95.500 евра за „Коцката“ на BMW од 1989 година

BMW E30 или кај нас попознат како „коцката“ на BMW, сепак е еден од најпосакуваните баварски модели, а таков и ќе остане.  
Read more
play_arrow
filter

BMW ги претстави новите X5 и X6

Визуелно, новата моделска година на двата популарни модели на BMW се разликува само минимално. Сепак, под хаубата - друга приказна.
Read more

BMW и Volkswagen објаснија зошто се против стандардот Euro7

Сметаат дека трансферот на нова технологија е неостварлив за толку краток временски период, под пристојни комерцијални услови.
Read more

BMW провоцира со најголемите „бубрези“ во историјата

Предната решетка на BMW, попозната како „бубрези“, порасна толку многу што сега може да собере не еден, туку три автомобили зад неа.
Read more

BMW откри до кога ќе ги задржи рачните менувачи

Купувачите на BMW сè уште бараат рачни менувачи.
Read more
play_arrow
filter

BMW го претстави новиот M2: Последниот M кој работи само на бензин

Заврши чекањето за новиот BMW M2.
Read more

Продажбата на BMW се стабилизира по слабата прва половина од годината

Германскиот производител на луксузни автомобили BMW извести за стабилизирање на продажбата во третиот квартал во понеделникот по падот на испораките на автомобили во првата половина од годината поради заклучувањето во Кина и недостигот на
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more