Boeing

play_arrow

Starliner на Boeing конечно успешно лансиран, екипажот отпатува до МВС

Првиот лет со екипаж на вселенското летало Starliner на Boeing конечно започна со успешно лансирање на ракетата Atlas V на United Launch Alliance, речиси еден месец по првичниот датум.
Read more
play_arrow

Се запали Boeing 737 полн со патници

Четири лица се тешко повредени, а 11 се полесно повредени денеска откако патнички авион на Air Senegal излета од пистата при полетување на меѓународниот аеродром кај Дакар.
Read more
play_arrow

Авион на Boeing без предни тркала безбедно слета во Истанбул

Товарен Boeing 763 принудно слета на аеродромот во Истанбул, по дефект на опремата за слетување, јавија државните медиуми.
Read more

Втор свиркач на Boeing почина во период од два месеца

Ревизор за квалитет, кој забележа дефекти кај 737 MAX, почина по ненадејно и тешко боледување.
Read more

Шефот на Boeing поднесе оставка поради безбедносната криза во компанијата

Извршниот директор на Boeing, Дејв Калхун, ќе ја напушти функцијата на крајот на оваа година поради продлабочувањето на безбедносните проблеми на компанијата.
Read more

Boeing е до гуша во проблеми

Би помислиле дека оваа година не може да биде полоша за компанијата Boeing.
Read more

Нови проблеми за United: Boeing влетал во турбуленции, 3 стјуардеси завршиле во болница, повредени патници

Дури 16 патници и членови на кабинскиот екипаж биле повредени за време на турбуленциите во кои влетал Boeing 777-200ER на United Airlines (UA) кој полетал од Лос Анџелес, пренесуваат медиумите во регионот.
Read more

Ryanair: Квалитетот на Boeing е загрижувачки

Ирската авиокомпанија Ryanair е загрижена поради дефектите во авионите на Boeing што ги идентификуваа американските регулатори во извештајот по инцидентите на компанијата Alaska Airlines на моделите 737 Max 9, изјави денеска извршниот дире
Read more

Boeing ја одложува испораката на 50 авиони поради неколку дефекти

Компанијата Boeing соопшти дека поради проблеми со трупот на своите авиони ќе мора да ги одложи испораките на 50-ина авиони.
Read more

Директорот на Boeing ја призна грешката: Имам деца, имам внуци

Извршниот директор на Boeing, Дејв Калхун, ги призна грешките на американскиот производител на авиони бидејќи повеќе од 170 авиони остануваат приземјени четврти ден, велејќи му на персоналот дека компанијата ќе обезбеди несреќи
Read more

ФАА предупреди на можен дефект на моторите на авионите Boeing 777

Американската федерална управа за авијација (ФАА) издаде нов предлог за решавање на потенцијалниот дефект на моторите што ги придвижуваат авионите Boeing 777.
Read more

Поради технички проблеми Boeing го одложи првиот лет со екипаж на Starliner

Вселенското летало Starliner на Boeing требаше да ја изврши својата прва мисија со екипаж и патување до Меѓународната вселенска станица (МВС) на 21 јули, но техничките проблеми го попречија тој план.
Read more
реклама

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more