Боки 13

Бојан Јовановски Боки-13 поднел кривични пријави против повеќе функционери и бизнисмени

Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Бојан Јовановски Боки-13 денеска во Јавното обвинителство поднел кривични пријави против повеќе носители на јавни функции, членови на нивните семејства и бизнисмени.
Read more

Во ОЈО Скопје Боки 13 поднесува кривични пријави за најмалку 30 лица

Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски - Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите „Рекет“ и „Меѓународен сојуз“.
Read more

Боки 13 во ОЈО Скопје ќе продолжи со поднесување кривични пријви

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави на записник.
Read more

Почнува судењето за „Меѓународен сојуз“ на Боки 13

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи првото рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во кој обвинети се Јасна Мандиќ, Бојан Јовановски - Боки 13, Фросина Ременски, Миле Јовановски и Христина Блажеска за кривичните д
Read more

Боки 13 поднесува пријави во ОЈО Скопје

Бојан Јовановски – Боки 13 претпладнево дојде во Основното јавно обвинителство Скопје за да поднесе пријави на записник.
Read more

Заев: Бојан Јовановски лаже бидејќи одбив да му помогнам

Скопје, 18 јуни 2020 (МИА) – Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во изјава за „Фокус“ ги оценува како лажни обвинувањата што против него и неговиот брат ги искажа Бојан Јовановски – Боки 13, кој денеска беше осуден на девет години затвор за случај
Read more

„Рекет” во завршница, денеска ќе биде објавена пресудата

По шест месеци судење денеска Крвичниот суд Скопје, ќе ја објави пресудата за предметот „Рекет”, каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева.
Read more

„Рекет“: Пресуда за Јанева и Јовановски на 18 јуни

Сметам дека сум невина и не сум го сторила делото и се срамам што сум дел од обвинение за кое се покажа дека е клевета, затоа што не постојат никакви докази за делото за кое се товарам, изјави Катица Јанева, во завршен збор за случајот „Р
Read more

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.
Read more

„Рекет” продолжува со завршни зборови

Обвинителството за борба против организираниот криминал и корупција на денешното рочиште во Кривичниот суд Скопје, ќе ги каже завршните зборови за случајот „Рекет”, за потоа и одбрана на обвинетите да ги даде своите завршни зборови.
Read more

Бојан Јовановски: Јас прв пријавив кај Оливер Спасовски дека Орце Камчев ме снимал

За ова обвинение дознав уште на 3 април 2019 година од тогашниот премиер Зоран Заев, изјави денеска во судот Бојан Јовановски, каде сведочи за предметот Рекет во кој е првообвинет.
Read more

Јовановски: Ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел пари

Скопје, 7 мај 2020 (МИА) – Категорично тврдам дека ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел некакви парични средства.
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Read more

Нови мерки: Угостителите ќе работат до 23 часот, администрацијата од дома, а јавниот превоз со 50% капацитет

Read more