Боки 13

Боки 13 тврди не влијаел врз Јанева и не знаел за „Империја“, ја обвини Русковска

Скопје, 7 мај 2020 (МИА) – Дека постои предмет „Империја“ дознав дента кога на сопствената телевизија одекна како вест дека СЈО отворило истрага против Орце Камчев, изјави денеска во судот Бојан Јовановски – Боки 13, каде сведочи за предм
Read more

Боки-13 ќе ја даде својата одбрана во случајот „Рекет”

Судскиот предмет „Рекет” против обвинетите Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева, влегува во завршница.
Read more

Одбраната на Боки 13 бара да сведочи поранешниот директор на УБК, судот одби

Кривичниот суд во Скопје не го прифати предлогот на првообвинетиот во предметот „Рекет”, Бојан Јовановски – Боки 13, во дополнение на доказната постапка како сведок да биде сослушан Горан Николовски, поранешен директор на некогашната Упра
Read more

Продолжува судењето за „Рекет”

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судскиот предмет „Рекет”, кој е во фаза на дополенине на доказна постапка, односно одбраната на обвинетите Бојан Јовановски и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева ќе презент
Read more