бокс

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Тајсон Фјури го загуби мечот и титулата во тешка категорија на ВБЦ, но го теши сознанието дека го испратил во болница со тешка повреда новиот апсолутен шампион во тешка категорија.
Read more

Ништо од олимпискиот сон: МОК го одби барањето на Пакјао да настапи на ЛОИ

Мани Пакјао (45) сакаше да се натпреварува на годинешните Олимписки игри во Париз, но Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) го одби барањето филипинската федерација да му додели специјална покана на филипинската боксерска легенда.
Read more

Мајка му била проститутка: Мајк Тајсон сѐ уште трага по вистинскиот татко

Еден од најпознатите боксери на сите времиња, супертешкашот Мајк Тајсон, никогаш не дозна кој е неговиот биолошки татко - макро или таксист.
Read more
play_arrow

Најатрактивната боксерка на мерење дојде во танга и градник, па доби ќотек во рингот

Најатрактивната боксерка во светот, Ебани Бриџис (37 години, рекордни 9-2), не успеа да ја одбрани титулата на ИБФ во бантам категорија.
Read more

Борбата на векот закажана за 17 февруари 2024 година

Тајсон Фјури и Олександр Усик, двајцата најдобри боксери во тешка категорија, на 17 февруари следната година треба да се борат за титулата апсолутен светски шампион во најатрактивната боксерска категорија, објави ESPN.
Read more
play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Неверојатна снимка ни доаѓа од Обединетото Кралство.
Read more
play_arrow

Јутјуберот Џејк Пол го победи Нејт Диас во бокс, ќе има реванш

Американскиот боксер Џејк Пол го победи легендарниот ММА борач Нејт Диас во боксерски меч што се одржа во Далас.
Read more
play_arrow

Спектакл во Мексико: Канело ја одбрани круната пред 50.000 фанови

Домашната боксерска легенда, Саул „Канело“ Алварес на поени го совлада Британецот Џон Рајдер пред 50.000 гласни мексикански фанови во Гвадалахара за да ја одбрани титулата во супер-средна категорија во историски меч.
Read more
play_arrow

Фјури го победи јутјуберот Пол пред очите на Роналдо и Тајсон

Британскиот боксер Томи Фјури (23) синоќа го победи јутјуберот Џејк Пол (26) во долгоочекуваниот дуел во Саудиска Арабија.
Read more

Фјури против Чисора на 3 декември во Лондон

Британскиот боксер Тајсон Фјури ќе ја брани титулата светски првак во тешка категорија во верзијата WBC против сонародникот Дерек Чисора на стадионот на Тотенхем во Лондон на 3 декември.
Read more
play_arrow

Со нокаут во 1. рунда Вајлдер покажа зошто е најопасниот боксер на денешницата

По една година пауза Деонтеј Вајлдер се врати во рингот и покажа зошто е најдобар нокаутер, а многумина би рекле и најопасниот боксер на денешницата.
Read more
play_arrow

Во драматична борба Чисора му се одмазди на Пулев и ја прекина низата порази

Британскиот боксер Дерек Чисора го победи Бугаринот Кубрат Пулев во спектакл во лондонската „О2 Арена“ и со тоа стана шампион во тешка категорија во ВБА категоријата.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more