Борис Џонсон

Џонсон бара зачувување на „силата и магијата“ на Обединетото Кралство

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска предупреди дека Обединетото Кралство ќе биде послабо доколу се раскине унијата на четирите нации.
Read more

Џонсон: Пролонгирано укинувањето на дел од рестриктивните мерки во Англија

Понатамошното укинување на рестриктивните мерки во Англија, што требаше да стапи на 1 август пролонгирано е за најмалку две недели, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон.
Read more

Џонсон: Не сакам Британија повторно да се затвори поради COVID-19

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека не сака Обединетото Кралство повторно да се затвори поради вирусот COVID-19.
Read more

Џонсон: Британците се подебели од другите Европејци

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека британските граѓани се значително подебели од жителите на остатокот од Европа и призна дека тој ослабел откако се зарази со новиот коронавирус.
Read more

Џонсон: Стравот дека нема да си го видам синот ми даде сила да оздравам

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека стравот од тоа никогаш да не го види новородениот син му даде сила да го победи коронавирусот.
Read more

Борис Џонсон: Лекарите се подготвуваа да ме прогласат за мртов

Британскиот премиер Борис Џонсон откри дека лекарите се подготвувале да прогласат негова смрт кога му се влошила состојбата додека минатиот месец на интензивна нега се бореше против коронавирусот.
Read more
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Read more