Борис Џонсон

Владата на премиерот Џонсон го „преживеа“ гласањето за доверба

Владата на британскиот премиер Борис Џонсон синоќа го „преживеа“ гласањето за доверба што самата го свика.
Read more
play_arrow

Борис Џонсон ќе поднесе оставка како премиер

Read more

Џонсон ненадејно го посети Киев: На Украина ѝ нудиме голема операција

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ненадејно го посети Киев, каде се сретна со украинскиот претседател Володимир Зеленски.
Read more

Џонсон го преживеа гласањето доверба

Read more

Судбината на Борис Џонсон денеска е во рацете на конзервативците

Read more

Велика Британија има намера да отпушти 90.000 државни службеници

Британскиот премиер Борис Џонсон ги задолжи членовите на неговиот кабинет да направат план за бројот на вработени во јавните институции се врати на ниво од 2016 година, што значи отпуштање на петина од моментално
Read more

На Борис Џонсон му е забранет влез во Русија

Руските власти денеска соопштија на британскиот премиер Борис Џонсон и на неколку британски високи функционери им е забранет влез во Русија како одговор на британските санкции воведени кон Москва поради војната в
Read more

Џонсон: Европа што ја знаевме до пред шест недели веќе не постои

Британскиот премиер Борис Џонсон и германскиот канцелар Олаф Шолц денеска одржаа заедничка прес-конференција во Лондон на која Џонсон кажа дека Велика Британија и Германија делат чувство на „ужас и одбивност“ кон „бруталноста што ја претрп
Read more

Џонсон: Во игра е и бојкот на руската нафта и гас

Read more

Борис Џонсон стана татко по седми пат

Read more

Борис Џонсон конечно призна колку деца има

По година дена претпоставки, Борис Џонсон конечно призна дека е татко на шест деца. Во интервју за американска телевизија, тој изјави дека родителството бара многу труд и дека многу менува пелени.
Read more

Британскиот премиер Борис Џонсон тајно се ожени

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчаа во Лондон, објавија синоќа лондонските медиуми.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more