Борусија Дортмунд

Мбапе можел да заврши во Дортмунд: Денес ќе имаа супер тандем

Додека младиот Французин сѐ уште беше во Монако, неговата кариера можела да замине во сосема друг правец бидејќи постоела опција да заигра за бундеслигашот од Дортмунд.
Read more
play_arrow

Борусија лета на крилјата на чудесниот Норвежанец

Ерлинг Браут Холанд синоќа со два гола ја среди Севиља и ја одведе Борусија во четвртфиналето од европската клупска елита.
Read more
play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Си два пресврта и победа од 4:2 Борусија од Менхенгладбах го доби дербито против имењакот од Дортмунд.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more