Борусија Менхенгладбах

Чаби Алонсо ќе биде новиот тренер на гигант од Бундеслигата

Чаби Алонсо ќе биде новиот тренер на Борусија Менхенгладбах од јуни годинава, пренесе прв веродостојниот новинар на Bild, Кристијан Фалк.
Read more
play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Си два пресврта и победа од 4:2 Борусија од Менхенгладбах го доби дербито против имењакот од Дортмунд.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more