Бразил фудбал

ФИФА суспендира осум Бразилци од Премиер лигата

Светската фудбалска федерација суспендираше осум бразилски играчи од Премиер лигата до 14 септември.
Read more
play_arrow

Прекинот на Бразил - Аргентина веројатно има политичка позадина

Голема врева предизвика синоќешниот прекин на најголемото јужноамериканско фудбалско дерби кое траеше едвај 6 минути откако на терен влетаа неслужбени лица.
Read more

ФИФА дополнително ќе излезе со детали за прекинатиот натпревар меѓу Бразил и Аргентина

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) доцна синоќа со штуро соопштение се произнесе по повод прекинатиот натпревар од јужноамериканските квалификации за Мундијалот 2022 меѓу репрезентациите на Бразил и Аргентина.
Read more
play_arrow

Бразил со победа над Германија го почна фудбалскиот турнир во Токио

Австралија ја шокираше Аргентина, Мексико ја преслуша Франција, Египет ја сопре Шпанија, додека на победа се израдува домаќинот Јапонија.
Read more
play_arrow

Скандал во Бразил: ВАР во дефект, поразениот бара преигрување

Натпреварот од бразилското првенство помеѓу Васку да Гама и Интернасиунал го одбележа неверојатен настан кога ВАР технологијата не успеа да поништи гол постигнат од преочигледен офсајд.
Read more
play_arrow

Фудбалско финале во Бразил прерасна во кунг-фу пресметка

Јака тепачка го прекина финалниот натпревар во Бразил за играчи до 17 години, а вниманието го привлече еден кунг-фу удар за кој играчот веројатно ќе добие долга суспензија.
Read more

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Новата сезона во бразилскиот шампионат Бразилејрау започна минатиот викенд, иако во таа земја сè уште има огромен број луѓе заразени со коронавирусот.
Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 62 години Пеле и Бразил првпат станаа светски шампиони

На 29 јуни 1958 година во Солна се одгра финалето на Мундијалот во Шведска во кое Бразил победувајќи го домаќинот за првпат се искачи на фудбалскиот трон.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more