бременост

play_arrow

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Манекенката и актерка за Vogue потврди дека е бремена и зборуваше за своите ставови за мајчинството.
Read more

Секс, насилство и абортус: Земја во која по шест девојчиња абортираат секој ден

Шест абортуси се вршат дневно кај девојчиња на возраст од 10 до 14 години во Бразил. Гинекологот Меланија Аморим била сведок на многу болни случаи.
Read more

Што прво треба да направите кога ќе дознаете дека ќе станете мајка?

Откако ќе дознаете дека ќе станете мајка, вашата главна задача е да му кажете на вашиот партнер и да прославите заедно со него. Но, кога ќе помине ова, мора да се посветите на вашата бременост и на бебето.
Read more
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more