Брест

Брест не може на својот стадион да биде домаќин во Лигата на шампиони

Најголемото изненадување во Франција, Брест, кој како трет во француското првенство директно се пласираше во Лигата на шампионите, европските натпревари ќе ги игра на стадионот „Де Рудуру“ во Генгам, најави градоначалникот на Брест, Франсо
Read more
play_arrow

Се задржа во воздух како во „Matrix“ и постигна гол

Нов кандидат за гол на сезоната ни доаѓа од Франција и тоа постигнат во доста необичен стил.
Read more
реклама