британско кралско семејство

play_arrow

Има докази за тврдењата на Меган, на скандалот реагирала и Кејт Мидлтон

Гејл Кинг, американска ТВ-водителка и блиска пријателка на Меган Маркл, тврди дека војвотката од Сасекс има докази за сите тврдења што ги изнесе во „интрвјуто на деценијата“ кај Опра Винфри.
Read more

Меган Маркл не се откажува

Меган Маркл поднесе приговор до телевизијата ITV поради изјавата на поранешниот водител Пирс Морган, кој отворено кажа дека не верува во ниту еден збор од нејзиното интервју, сметајќи дека ваквите изјави влијаат
Read more

Арчи не е единствен во кралското семејство без титула

Контроверзните изјави на војводата и војвотката од Сасекс во интервјуто кај Опра Винфри, во коешто Меган Маркл ги посочи проблемите со кои се справувала за време на престојот во британската палата Кенсингтон, фрлаат ново светло врз неа сам
Read more

Се огласи и Пирс Морган, најголемиот хејтер на Меган Маркл

Не стивнуваат дискусиите околу интервјуто на британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, како и шпекулациите околу тоа колку се точни изнесените тврдења во разговорот со американската водителка Опра Вин
Read more

Бакингемската палата се огласи по интервјуто на Меган и Хари

Кралицата Елизабета Втора изрази „загриженост“ во врска со обвинувањата за расизам, изнесени од војводата и војвотката од Сасекс.
Read more

Експерт за говор на тело откри како навистина се чувствуваа Меган и Хари за време на интервјуто

Во интервјуто за Опра кое се емитуваше во неделата, војвотката од Сасекс Меган Маркл и принцот Хари
Read more
play_arrow

Опра: Други коментирале за бојата на кожа, не кралицата

Водителката Опра Винфри денеска даде нова изјава во која ги појаснува работите околу тоа кој коментирал за можната боја на детето на Хари и Меган, што предизвика бурни реакции во јавноста синоќа.
Read more
play_arrow

Кралската венчавка била само претстава за јавноста: Хари и Меган веќе биле во брак

Меган Маркл во гостувањето кај Опра изнесе низа шокантни тврдења за нејзиниот живот во британското кралско семејство.
Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Сопругот на кралицата Елизабета Втора, британскиот принц Филип кој има 99 години, имаше операција на срцето по инфекција.
Read more

Кралицата Елизабета ги повика Британците да се вакцинираат

Британската кралица Елизабета II ги повика Британците да мислат и на другите луѓе и да ја прифатат имунизацијата против COVID-19 кога ќе им биде понудена, пренесува The Guardian.
Read more

Хоспитализиран принцот Филип

Read more

Кралицата Елизабета и принцот Филип ја примија вакцината против COVID-19

Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против COVID-19, соопшти денеска Бакингемската палата.
Read more
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more