британско кралско семејство

Дали Камила ја стигна кармата за она што ѝ го направи на Лејди Ди?

Британското кралско семејство отсекогаш било во центарот на вниманието кога се во прашање семејните и љубовните врски.
Read more

Од 12 монархии во Европа, Обединето Кралство е единствено што одржува церемонија на крунисување

Милиони луѓе во светот го гледаа крунисувањето на Чарлс III, новиот британски крал, и неговата сопруга Камила.
Read more

Колку ќе профитира нацијата од крунисување на Чарлс Трети?

Церемонијата на крунисување на британскиот крал Чарлс Трети в сабота ќе биде највеличествената церемонија што некогаш се случила во Велика Британија и ќе обезбеди економски поттик за нацијата, соопштија организат
Read more
filter

Меган Маркл - од обожавана актерка до омразена војвотка

Некои ја сакаат, други не ја поднесуваат, но никој не останува рамнодушен на името Меган Маркл.
Read more
play_arrow

Кралицата Елизабета тргна на „последното патување“, семејството обединето во жалост

Британска кралица Елизабета Втора тргна на последното патување и илјадници поданици излегоа да ѝ оддадат последна почит. Колата со нејзиниот ковчег тргна од шкотскиот замок во кој таа почина.
Read more
filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Џо Бајден го прекршил кралскиот протокол кога неговата поворка пристигнала на вечерата за учесниците на Г7 по англиската кралица Елизабета Втора.
Read more

Меган фатена во лага: Медиумите го „ископаа“ венчалниот лист

Во шокантното интервју за Опра Винфри, Меган Маркл изјави дека се омажила за принцот Хари три дена пред кралската венчавка, а медиумите добро ги истражија тие информации и открија дека не се точни.
Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Долгоочекуваното интервју во кое Меган и Хари гостуваа кај Опра одекна во светот, а особено ги
Read more
filter

Принцот Вилијам и војвотката Кејт како „најобично“ семејство во новиот божикен портрет

Семејните портрети на членовите на британската монархија со години зрачеа со кралски луксуз, а новиот божикен портрет на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со децата е сосема поинаков.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more