Бритни Грајнер

play_arrow

Моментот кога кошаркарката Грајнер беше разменета за рускиот „трговец на смртта“

Федералната служба за безбедност на Русија објави видео од моментот кога американската кошаркарка Бритни Грајнер беше разменета за рускиот трговец со оружје Виктор Бут, попознат како „трговецот на смртта“.
Read more

Руски медиуми: САД сакаат да разменат руски дилер на оружје за кошаркарката Бритни Грајнер

Соединетите Американски Држави и Русија преку специјални канали разговараат за ослободување на кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер и поранешниот маринец Пол Вилан, објави денеска руската новинска агенција РИА Нов
Read more
play_arrow

Денис Родман оди во Русија: Ќе се обидам да ја ослободам Бритни Грајнер

Поранешниот НБА кошаркар Денис Родман планира да отпатува во Русија за да бара ослободување на една од најдобрите кошаркари во светот, Бритни Грajнер, која на почетокот на месецов беше осудена на 9 години затвор поради поседување дрога.
Read more

Лавров: Москва е подготвена да разговара за размена на затвореници со Вашингтон

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва е подготвена да разговара за размена на затвореници со Вашингтон преку постоечки дипломатски канали.
Read more

Американката Грајнер во Русија осудена на 9 години затвор, остри реакции од САД

Американската кошаркарка Бритни Грајнер денеска пред рускиот суд во Химки е осудена на 9 години затвор поради поседување и шверц на дрога.
Read more
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more