Бундеслига

play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Си два пресврта и победа од 4:2 Борусија од Менхенгладбах го доби дербито против имењакот од Дортмунд.
Read more

Рибери не исклучува враќање во Бундеслигата

Ветеранот не размислува за пензија, тука за евентуално враќање во Германија, но само доколку не го продолжи договорот со клубот од Фиренца.
Read more
play_arrow

Левандовски е прогласен за играч на годината во Германија

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја освои титулата играч на годината во Германија.
Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне на 18 септември. Ова го соопшти Германската фудбалска асоцијација.
Read more
play_arrow

Вердер избори опстанок во Бундеслигата

Тимот од Бремен во двата бараж натпревари одигра нерешено со второлигашот Хајденхајм, но поради правилото за гол на гости излезе како победник од дуелот и избегна испаѓање.
Read more
play_arrow

Румениге: Левандовски е најдобриот напаѓач во светот

Карл-Хајнц Румениге го прогласи Роберт Левандовски за најдобар напаѓач во светот. Вчера полскиот напаѓач постигна уште еден гол, со што го зголеми својот скор на 34 голови во Бундеслигата оваа сезона.
Read more
play_arrow

Баварците во Бремен ја заверија јубилејната 30-та титула

По осми пат по ред минхенски Баерн стана шампион на Германија откако синоќа славеше минимално на гости кај Вердер.
Read more
play_arrow

Го имаме промашувањето на сезоната

Неверојатно промашување на празен гол се случи синоќа во втората Бундеслига кое дефинитивно ќе конкурира за промашување на годината.
Read more
play_arrow

Промаши пенал и ги обвини празните трибини

Напаѓачот на Аугсбург вели дека недостатокот од бучава на трибините е вистинскиот виновник за тоа што тој синоќа промаши пенал.
Read more
play_arrow

Флоријан Вирц стана најмладиот стрелец во Бундеслигата

Тинејџерот Флоријан Вирц од Баер Леверкузен стана најмладиот стрелец на гол во историјата на германската фудбалска Бундеслига.
Read more
play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд може да го пропушти натпреварот од 30.
Read more

ДФБ ќе ги истражува пораките со поддршка за протестите во САД

Комитетот за контрола при Германската фудбалска асоцијација ќе отвори истрага поради тоа што некои играчи за време на натпреварите изразија поддршка за протестите во САД.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more