бункер

play_arrow
filter

Како изгледа најлуксузниот бункер за во случај на апокалипса?

Швајцарскиот снабдувач на утврдени подземни резиденции Oppidum воведе бункери L'Heritage за луѓе кои сакаат да живеат во луксуз дури и во случај на апокалипса.
Read more
filter

Како изгледа луксузен нуклеарен бункер од 17,5 милиони долари?

Во време кога светот е во пандемија, а односите меѓу најголемите светски воени сили не се баш најдобри, засолниште од нуклеарна експлозија воопшто не звучи лошо.
Read more
play_arrow

За спас од апокалипса: Поглед во најголемиот подземен град во светот

Некогаш воена база во Јужна Дакота, денес најголема заедница на подземни бункери во светот. Станува збор за амбициозниот проект Vivos xPoint, кој нуди спас од апокалипса.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more